Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /sylwetka/plugins/content/youtubeplugin/youtubeplugin.php on line 49

Zawody „Herkules” – już po raz 15 w Kunicach, 12.05.2012

 Katarzyna Matella

W tym roku obsada była naprawdę wyborowa ! ...

Zacznijmy od kategorii juniorów (do 23 r), w której zobaczyliśmy 5 zawodników. Wśród najmłodszych zawodników królował Konrad Balcerzak, prezentujący ładną, proporcjonalną sylwetkę, z lekkim zapasem w kierunku rozbudowy masy mięśniowej. Na drugim miejscu uplasował się Piotr Borecki, który prezentował większe umięśnienie, ale nie utrzymane już na tak wysokim poziomie jakościowym, co jest raczej jasne, biorąc pod uwagę ilość startów Piotra w tym roku.

W najlżejszej kategorii (do 80kg), w której zweryfikowano 6 zawodników, królował zasłużenie Jacek Ziółek, mający lekki niedosyt po tegorocznych MP. Zwycięstwa tego zawodnika byłam pewna od początku.

W kategorii do 90 bez cienia wątpliwości królował Tomek Pabiniak. Sylwetka Tomka to uosobienie ideału kulturystycznego – piękne krągłe mięśnie, rozłożyste plecy, szerokie barki – do tego wszystko idzie w parze z ogromną estetyką. Walory Tomka zostały zauważone na tegorocznych ME, z których przywiózł medal. Drugie miejsce zajął Artur Stańczak, który miał krótką przerwę, ale jak widać wraca do wysokiej formy. Na miejscu trzecim uplasował się Jarosław Matuszczyk, prezentujący proporcjonalną sylwetkę, ładna mięśnie.

Po złoto w kategorii najcięższej sięgnął Andrzej Maszewski, który w tym roku pokazał, że dopiero naprawdę rozkręca się. Masza zdobył złoty medal MP 2012 oraz medal z tego samego kruszcu na ME Weteranów!. Po piętach deptał Andrzejowi jego imiennik – Andrzej Rak, który po wielu latach przerwy, powrócił na scenę kulturystyczną i z zawodów na zawody coraz bardziej zadziwia nas stałą progresją formy. W pierwszej rundzie panów dzieliły 2 punkty, a w drugiej tylko jeden, co świadczy o tym że walka była niezwykle zacięta. Trzecie miejsce zajął Łukasz Kazimierczak, który na tegorocznych ME Weteranów zajął wysokie, czwarte miejsce. Powiem szczerze, że widok tego zawodnika na scenie powoduje, że śmieje mi się „plapa”. Z jego twarzy bije zadowolenie, radość, która w szybkim tempie udziela się publiczności. Łukasz  program dowolny wykonał jak zawsze w swoim stylu – fantazyjnie, na bajerze!. Takich zawodników brak dzisiaj na scenie! Oglądając go w trakcie zawodów przypomniałam sobie, jak 10 la temu na zawodach w Solcu Kujawskim biegłam za nim żeby zrobić sobie z nim  fotkę… Łukasz  - Sylwetka i Efekt Toruń dopingują Cię!

W kategorii open sędziowie mieli twardy orzech do zgryzienia. Wygrał Masza, ale myślę, że równie dobrze mógł zwyciężyć Tomek – w końcu obu zawodników dzielił tylko jeden mały punkcik. Zawsze trudno zawodnikom z niższych kategorii walczyć z superciężkimi rywalami w kategorii otwartej.

Wszyscy z ogromną ochotą zawsze jedziemy na zawody do Kunic, gdzie jesteśmy ciepło przyjmowani. Ogromna w tym zasługa przychylnych władz, które przygotowały atrakcyjne nagrody finansowe dla zawodników, dyrektora GOKiS w Kunicach Jacka Stacewicza.

Serdecznie pozdrawiamy pana Jacka i wszystkich pracowników GOKiS w Kunicach, którzy sprawiają, że na te zawody przyjeżdżają tacy wspaniali zawodnicy i fani sportów sylwetkowych z całej Polski.
Wyniki zawodów do pobrania 2012_Kunice_KomKon.pdf

Nie masz uprawnień do dodawania komentarzy.

Copyright © 2019 Sylwetka.org. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.