SYLWECIARZE NA DEBIUTACH 2012

LeM-599W dniu 24 marca 2012 odbyły się jubileuszowe - Debiuty w Kulturystyce i Fitness. Już po raz 10 Ostrów Mazowiecka stałą się kulturystyczną mekką debiutantów. MOSiR dosłownie pękał w szwach, gdyż w tym roku padł rekord frekwencji zawodniczej – weryfikacje pomyślnie przeszło ponad 120 startujących. Z różnych zakątków Polski przyjechali tłumnie zawodnicy i zawodniczki chcący spróbować swych sił w rywalizacji sportowej. Dla jednych była to pewnie jednorazowa przygoda, dla innych przepis na resztę życia.

 

Na tej scenie właśnie swoje kariery rozpoczynali: Robert Piotrkowicz (2005), Tomasz Bobrowski (2003), Rafał Borysiuk (2004), Mariusz Bałaziński (2006), Robert Majewski (2008), Arkadiusz Misiak (2008), Szymon Łada (2008), Karol Małecki (2009), Dorota Galińska (2003), Patrycja Kozyra (2005),  Magdalena Krajkowska (2006), Renata Jabłońska (2008), Natalia Mlekicka (2010), Agnieszka Nawrocka (2010). Tutaj swoje pierwsze kroki stawiało także wielu sylweciarzy: Paweł Jabłońki ( 2005), Dawid Damasik (2005), Norbert Tymczak (2007), Karolina Wędrak – Marusik  (2009), Rafał Filipczuk (2004), Mariusz Wnuk (2011).

W tym roku decyzję startu podjęło wielu uczestników naszych szkoleń. Łukasz Dudojć, będący od A do Z trenowany przez Katarzynę Matellę i Leszka Michalskiego sięgnął po najwyższe trofeum w kulturystyce klasycznej – złoto w open. Miejsce trzecie  w najwyższej kategorii w kulturystyce klasycznej zajął  Karol Witasek, zaś na piątej lokacie uplasował się Arek Cebulski. Są to wspaniałe wyniki finałowe, gdyż w tej kategorii startowało aż 20 zawodników, stąd niełatwo było dostać się do ścisłej szóstki. Najmniej lubiane miejsca przez zawodników to czwarte i siódme. Michał Stępniak otarł się o finał i zajął 7 miejsce (w III rundzie dzielił go tylko 1 punkt od szóstego zawodnika).  Krystian Jendrycha rywalizował  w najniższej kategorii wagowej (70kg), zajmując czwarte miejsce. Marcin Wesołowski wywalczył wspaniałe trzecie miejsce w kulturystyce do 90kg (13 zawodników). Marcin grzecznie słuchał rad swojego trenera Leszka Michalskiego i okazało się, że zjedzenie frytek przed startem wyszło mu na dobre . W tej samej kategorii na miejscu piątym uplasował się Adam Jabłoński.

Niestety możliwości rywalizacji nie miała Agnieszka Witasek, która była jedyną zawodniczką w kulturystyce kobiet. Może Aga wystartuje kiedyś z mężem Karolem w kategorii pary kulturystyczne?

W fitness sylwetkowym w pięknym stylu czwarte miejsce wywalczyła Dominika Pachecka. Wszystkim nam szczęki opadły, bo okazało się że Dominika ma wrodzoną grację i kokieterię – Brawo! Takiej Dominiki chyba nawet nie znał jej partner – Rafał Filipczuk.

W bikini fitness swoje możliwości sprawdzała Agnieszka Długosz. Sprawdzian wypadł wybornie, Aga w 16-osobowej obsadzie zajęła wysoką czwartą lokatę. Ja osobiście tej kategorii czasem nie rozumiem, szczególnie pewnych elementów prezentacji scenicznej co niektórych pań (panom jednak podobało się ).

Spośród startujących zawodników moją uwagę zwrócił Przemysław Owczarek – ładnie zbudowany, pękaty. Nie miał jeszcze szlifu przedstartowego, ale ten zapewne przygotuje na MP 2012 (Katowice -  22–24.04). Ciekawa jestem rozwoju formy tego zawodnika w  sezonie wiosennym.

Sylweciarze nie tylko starowali na scenie w Ostrowi, ale również kibicowali na widowni. Nie zabrakło jak zawsze Ewki i Bodzia Chabrosów, Mariusza Wnuka. Po raz pierwszy na zawody wybrali się również Elwira i Radek Wojciechowski (no no, może za rok Radek stanie na scenie Debiutów 2013 J)

Podsumowując, zawody jak zawsze w Ostrowi udane. Pozdrawiamy nasze koleżanki z MOSiRu – Elizę Zawłocką i Barbarę Siwek, które dbają o całe zaplecze zawodów, sprawiając, że zawsze żal opuszczać Ostrowię…

focił dla Was Bogdan Habros

pdfDebiuty-PKZFiTS-2012-Komunikat-koncowy.pdf

 

 

Nie masz uprawnień do dodawania komentarzy.

Copyright © 2019 Sylwetka.org. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.