A3 plakat trojboj silowy 09-2012Toruński Związek TKKF wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Stowarzyszeniem OSN Alfa Sport, firmą RAS Radosław Robiński i Polskim Stowarzyszeniem Instruktorów i Trenerów w Kulturystyce, Fitnessie i MuscleFitSystem  organizuje po raz pierwszy w Toruniu Ogólnopolskie Zawody Integracyjne w Trójboju Siłowym Osób Niepełnosprawnych. Jednym ze sponsorów jest sklep SYLWETKA, gdzie właścicielem jest K.Matella. Dziękujemy za dobre Serce ;-)
Impulsem do zorganizowania w/w imprezy było ogromne powodzenie zorganizowanej        w maju br. Toruńskiej Spartakiady Osób Niepełnosprawnych. Pragniemy, tak jak to działo się na londyńskiej paraolimpiadzie przybliżyć mieszkańcom Torunia ludzi tylko z nazwy niepełnosprawnych, którzy często są bardziej sprawni od tzw. „normalnych”.

I Ogólnopolskie Zawody Integracyjne w Trójboju Siłowym Osób Niepełnosprawnych odbędą się  w sobotę 29 września 2012r. w hali MOSiR-u „Olimpijczyk” w Toruniu przy  ul. Słowackiego 114.

Rozpoczęcie zawodów o godz. 10.00.

W zawodach mogą uczestniczyć osoby posiadające odpowiednie orzeczenia kwalifikujące je do kategorii niepełnosprawności, od upośledzenia umysłowego przez zaburzenia słuchu    i wzroku, upośledzenia narządu ruchu, choroby krążenia i innych niepełnosprawności.

Uczestnicy zawodów w zależności od niepełnosprawności rywalizują w tzw. trójboju siłowym tj. wyciskanie sztangi leżąc, przysiad za sztangą na barkach, martwy ciąg lub        w wybranej przez siebie jednej z w/w konkurencji.

Patronat nad imprezą przyjął Wojewoda Kujawsko – Pomorski i Prezydent Miasta Torunia a finansowo wspiera ją Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Miasta Torunia.

Ponadto naszą imprezę wspomaga Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej                  w Bydgoszczy, które zaprasza osoby niepełnosprawne do punktu informacyjno – konsultacyjnego zorganizowanego w ramach naszej imprezy w Hali Olimpijczyk.

W ramach działania punktu uzyskać będzie można kompleksową informację dotyczącą aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Porad udzielać będą: doradca zawodowy, pośrednik pracy i specjalista ds. szkoleń. Na naszą imprezę zapraszamy również osoby które nie planują startu w zawodach. Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych z Bydgoszczy przygotuje wiele ciekawych informacji i propozycji dla osób niepełnosprawnych dotyczących możliwości zatrudnienia, jak i szkoleń zawodowych.

Zapraszamy serdecznie niepełnosprawnych mieszkańców Torunia i Bydgoszczy do udziału w zawodach. Chcemy wyłonić osoby, które będą regularnie ćwiczyły w stworzonym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu i Toruński Związek TKKF Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Alfa Sport.
Foto relacja wkrótce...

Komentarze   

# janusz1960 2012-09-28 12:27
Panie Leszku.
Z mojej strony taka propozycja. Nie wiem, czy ma ona sens. Otóż czuję się na siłach poprowadzić kursy tańca zarówno towarzyskiego, jak i weselnego dla niepełnosprawny ch włącznie z tymi co jeżdżą na wózkach inwalidzkich. Z tego co wiem, to są w Polsce kursy, a nawet turnieje taneczne dla niepełnosprawny ch, ale jest tego bardzo mało i na turniejach przynajmniej jedna osoba jest sprawna. Ja natomiast jestem w stanie pójść jeszcze dalej i uczyć tańczyć pary, gdzie oboje są niesprawni - np. na wózkach inwalidzkich.
Druga propozycja, to równie dobrze mogę dla tych niepełnosprawny ch zrobić nawet kurs fotografii, czy jakiś specjalistycny kurs komputerowy - o ile nikt inny im tego nie robi.
Janusz Danielczyk
# LEM 2012-09-28 12:50
Pogadamy na zawodach.....
# janusz1960 2012-09-28 14:43
Czy mógłby mi Pan na zawodach ułatwić znalezienie nazwijmy to pomocnika, który by pilnował mi laptota i na bieżąco by zgrywał zdjęcia z kart? Wtedy ja na spokojnie zająłbym się zdjęciami i byłyby one dostępne niemal w czasie rzeczywistym?
Janusz Danielczyk
# janusz1960 2012-09-30 21:30
Zdjęcia z trójboju możecie zobaczyć tutaj:
http://www.wifotan.com/galerie/trojboj_niep_1/index.htm
http://www.wifotan.com/galerie/trojboj_niep_2/index.htm
Zastrzeżenia odnośnie praw autorskich zdjęć nie dotyczą uczestników i organizotorów trójboju. Możecie z nimi robić co zechcecie
Janusz Danielczyk

Nie masz uprawnień do dodawania komentarzy.

Copyright © 2019 Sylwetka.org. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.