Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /sylwetka/plugins/content/youtubeplugin/youtubeplugin.php on line 49

G G

„chłodnym okiem trenera” – Sprawozdanie z Przygotowań Zawodników Efektu do sezonu
WIOSNA 2013 – BEZ POWROTU

…tym razem to nie będą suche fakty z Naszych Konsultacji, lecz felieton, refleksja…

Konsultacje które odbyły się 8.09.12 były „wyjazdowe”. Pojechaliśmy do klubu GALAXY  GYM w Bydgoszczy, do nowo „upieczonego”  Instruktora, który jest zawodnikiem EFEKTU, a pracuje w tym klubie. sZv4SAnxxDw">sZv4SAnxxDw" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344">

Gr

 

Przyjęto Tam Nas bardzo gościnnie, z pełnym szacunkiem i uznaniem za to co robimy. Całą grupą podsumowaliśmy 70 dni współpracy,  badaniami i informacjami. 10 tygodni to dużo i mało, ale w sam raz byśmy nawzajem wyrobili sobie opinię o sobie. Jaką zawodnicy mają o mnie, nie wiem. Natomiast wiem jaką ja mam o każdym z nich……..
Konsultację zaczęliśmy od pomiaru cukru we krwi każdego zawodnika. Tych pomiarów było sporo, a każdemu towarzyszyły pomiary ciśnienia tętniczego i pulsu. Po co to ??? ano po to by ustalić glikemię, jakie wartości energetyczne będą spożywane, jakie jest wytrenowanie i co dalej……..pomiar cukru1

glukometr

pomiar cukruMaciej francuskieZazdroszczę Moim podopiecznym.
Najgorsze co może się stać, to zamęt w głowie zawodnika, brak ZAUFANIA!!!
Zazwyczaj jest tak, że ktoś z „doskoku” podpowie, skrytykuje, zasugeruje jak postępować, nie biorąc przy tym żadnej odpowiedzialności. Trener w sportach sylwetkowych to reżyser, scenarzysta….
Głównym aktorem, który ma odegrać swoją rolę jest Zawodnik. To od niego zależy, czy kibice na Zawodach będą się nudzić, śmiać czy podziwiać  wynik  wykonanej pracy treningowej.

Lechu smutnyZgodnie z periodyzacją treningu i systematycznym, skrupulatnym zaplanowaniem  kariery zawodnika w sportach sylwetkowych, które zaszczepił we mnie pan Prezes Paweł Filleborn, od kilkunastu  lat staram się pomagać Zawodnikom.
Przez 12 lat będąc trenerem kadry narodowej juniorów, wielokrotnie kierownikiem i organizatorem obozów kadry w kulturystyce i fitness, nauczyłem się pilnie obserwować i wnikliwie analizować sylwetki Naszych zawodników, by służyć Im radą i pomocą.
Wiem jedno, że połączenie periodyzacji treningu, z Muscle IQ – Trenuj z Rozumem Batmani z reżimami treningowymi przynoszą sukces sportowy.

W ostatnich zawodach „Debiuty  Kulturystyczne”, zawodnicy z niewielkim stażem ( około 8-12 miesięcznym przygotowań), lecz z wielkim Sercem i zaufaniem  odnieśli Sukces.  Łukasz Dudojć wygrał open klasyka, Marcin Wesołowski był 3 w kat 90 kg ( gdzie niewielu prognozowało że znajdzie się w finale – bo było bardzo dużo zawodników) Arek Cybulski również odniósł sukces w Klasyku, mimo że miał z 7 ? kg niedowagi??

W poprzednim sezonie Tomasz „Papaj” Lech przegrał Debiuty z Mateuszem Burdzym ( co było zaplanowane) ale za to wygrał MP w kategorii do 100 i open, następnie zdobył srebro na ME.  Wraz z nim, w tamtym  sezonie na arenach Polski bezdyskusyjnie „królował” Przemek „definicja” Żokowski, którego pomagałem trenować główno prowadzącej Kasi Matelli, który zwyciężył klasyka  w kategorii wzrostowej i open.  Jeszcze z poprzednich sezonów  wspomnę, Ewelina Barej, Olejniczak Marek –  dwu krotny medalista ME, Rafał Górka – 2 srebra na MŚJ, Kasia Matella, Michał Karmowski , Gosia Adryjańczyk, Janusz Żdziebłowski , Leszek Zajko, i wielu wielu  innych zawodników którzy  odnieśli  sukces dzięki swojej wytężonej pracy . ( przepraszam tych co nie wymieniłem) więc i na Obecnych zawodnikach pokładam Nadzieję.

grupa w siłowniGrupę zawodników którzy przygotowują się do Debiutów 2013 prowadzimy razem z Marcinem Wesołowskim, który jest moim asystentem, a dla przygotowujących się , bratem, kolegą, trenerem, instruktorem. Marcin w każdej chwili jest do dyspozycji i każdy Zawodnik który ma jakiś problem,  może się do niego zwrócić. Zawsze służy dobrą radą. „Wesoły” przeszedł skomplikowany proces periodyzacji Muscle IQ i wie jak trzeba wykonać ćwiczenie, dobrać tempo, obciążenie  żeby „było dobrze” – jak sam mówi. Mówi również że przygotowując się w zeszłym roku do zawodów, też miał momenty zwątpienia i rezygnacji, ale udało Nam się  to przetrwać. Dzięki Marcin. Razem z Marcinem analizujemy predyspozycje fizyczne, psychiczne, dietetyczne zawodników i  przechodzimy do działania.

Grupę zawodników Efektu, którzy przygotowują formę startową na wiosnę 2013 roku stanowi ą :

MaciekMaciej Frelikowski – dobrze poukładany, dojrzały zawodnik. Obecnie posiada czystą masę mięśniową, waga 91 kg, wzrost 176. Maciek ciężko trenuje, zmiana treningu i rozsądniejsze postępowanie żywieniowe da rezultaty. Musimy poprawić parę szczegółów umięśnienia, ale mamy na to dużo czasu. Glikemia Maćka jest Oki, wytrenowanie wytrzymałościowe i siłowe jest bardzo dobre.

 

BatmanRobert „Batman”  Proniewicz  - waga 84,5 kg, wzrost 167 cm jest najniższym zawodnikiem Efektu. Ma piękne, wypukłe mięśnie, zgrabną sylwetkę i …parę mankamentów, które poprawimy. Batman jest zawodnikiem skrupulatnym, dokładnym i systematycznym. Jego ogromny postęp w ciągu tych 10 tygodniach  periodyzacji możemy  zawdzięczać Sercu które wkłada w dobrą robotę dietetyczno-treningową. U Roberta podczas pomiarów cukru, można zauważyć  że ma lekką wrażliwość na insulinę. Zrobimy jeszcze dodatkowe pomiary i za 2 tygodnie zdecydujemy o diecie.

Blady pozaMariusz  „Blady” Ziółkowski – waga 90 kg, wzrost 179, ma przepiękną sylwetkę. Już w zeszłym roku przygotowywał się do zawodów, ale sprawy rodzinne nakazały przełożyć start.
U Mariusza mamy kłopot  z jednym pomiarem ciśnienia, teraz Blady musi sprawdzać sobie ciśnienie i puls, a zobaczymy czy to jednorazowe.

 

 

Trzeci klataMariusz „Trzeci” Trzeciak – waga 104 kg, wzrost 184 cm. Mariusz ma nienaganną, wprost wzorcową glikemię około treningową. Stały cukier mimo ogromnego wysiłku i uzupełniania energii jest do pozazdroszczenia. Trzeci nie jest jeszcze na swoich 120% obrotach. Nawet nie wie jakie możliwości kryją jego mięśnie ;-) Damy radę Mariusz, tylko trza zapierdzielać….

 

Olaf 1

 

Olaf Szefler – waga 94 kg, wzrost 180 cm. Olaf również zrobił ogromny postęp w ciągu 70 dni. Jeżeli w dalszym ciągu będzie wkładał serce w swoje działania, to mimo błędów genetycznych ( Olaf wiemy o co chodzi ) postaramy się nienagannie przygotować sylwetkę do zawodów

 

 

Marcin WłodarczykOstatnim zawodnikiem którego zaprezentuje to Mariusz Włodarczyk – waga 91,5 wzrost 179 cm.
Mariusz to symetrycznie zbudowany zawodnik, o pełnych mięśniach i fajnych kształtach.
Mariusz ma niską wrażliwość na węglowodany, więc łatwiej będzie mu budować masę. Problemem Mariusza jest niepewność i …brak finansów na przygotowania. Stara się bardzo, pracując ciężko nieraz po 10 godzin, ale to nie służy mięśniom. Może znalazłby się jakiś sponsor ???

Komentarze   

+2 # Klemęsik 2012-09-09 08:20
Nie ma to jak dobry trener prowadzący swego podopiecznego z góry wytyczoną ścieżką.
+4 # Olaf szefler 2012-09-09 12:15
Ciężka praca i konsekwencja potrafi wygrać w talentem mięśniowym... sam mnie Trener tego nauczył!!! Ja ze swojej strony mogę zagwarantować pełne zaangażowanie, zaufanie i oczywiście ciężką robotę na treningach. Dzięki, że jest Pan dla nas inspiracją... Rodzina Efekt Toruń!!!
+2 # ojan 2012-09-09 14:39
Mam nadzieję, że LEM będzie wspierać swoją wiedzą czołowych kulturystów Polski (także tych, którzy pod jego skrzydłami osiągnęli laury na scenach światowych).
+2 # Blady 2012-09-09 16:10
Konsultacje jak zawsze bardzo owocne, ps. mam 179cm wzrostu ;P
+2 # bearblood 2012-09-10 08:01
Ciekawe konsultacje. Dobra robota Panowie. Żałuję, że nie mogłem być z Wami. Ps: Mariusz, trzymam kciuki za Ciebie! Nie poddawaj się. Rób swoje a rozwiązania finansowe z czasem się pojawią. Mariusz Niedźwiecki

Nie masz uprawnień do dodawania komentarzy.

Copyright © 2019 Sylwetka.org. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.