Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /sylwetka/plugins/content/youtubeplugin/youtubeplugin.php on line 49

W dniach 10 -11 stycznia odbyło się w Lublinie specjalistyczne szkolenie z zakresu „Żywienia i Suplementacji”. W zaprzyjaźnionym klubie „PACO” na ul. Kiepury 5 zebrało się blisko 40 słuchaczy. Można śmiało powiedzieć, że klub Paco jest partnerem Stowarzyszenia „Sylwetka ” od lat. Wszelkie szkolenia, które odbywają się w Lublinie organizowane przez Stowarzyszenie odbywają się wyłącznie w PACO - klubie z wieloletnią tradycją sportową, promującym wszelkie działania sportowe i prozdrowotne. Właściciel Andrzej Stachura wspiera zawodników i zawodniczki z kręgu kulturystyki i fitness jak również boksu. Człowiek o wielkim sercu dla sportów sylwetkowych i nie tylko. Już na wstępie dziękujemy wszystkim pracownikom za tak miłe przyjęcie - zresztą jak zawsze J.

No, ale wróćmy do meritum. Bardzo pocieszający jest fakt, że uczestnicy to przedstawiciele wielu zawodów nie tylko z kręgu kulturystyki, ale także nauczyciele WF, studenci, dietetycy jak również osoby ćwiczące tylko dla siebie. Niektórzy pokonali wiele kilometrów, żeby dotrzeć na szkolenie. Jest to bardzo miłe, że ludzie przyjeżdżają aż z drugiego końca Polski, by się szkolić, ćwiczyć i spędzać czas z nami. Oprócz tak licznej grupy słuchaczy przyjechała, również znaczna grupa zawodników i zawodniczek na konsultacje, do Trenera Leszka Michalskiego, przed sezonem wiosennym. W nasze skromne lubelskie progi zawitał: Krzysztof Skryplonek, Wojtek Pieczaba - wybitni zawodnicy kulturystyki, Bogdan Chabros tegoroczny v –ce Mistrz Polski w kulturystyce weteranów wraz z żoną Ewą, Łukasz Kmuk, Gabriel Koperkiewicz wraz z żoną Kingą, Marek Rybicki, który w tym sezonie nie wystartuje ze względu na kontuzję, Kaja Rybicka - medalistka MP, młoda zawodniczka z wielkim potencjałem, Małgorzata Krawczyk (Płaza) czyli ja, startująca niegdyś w fitness gimnastycznym, kadrowiczka. Tak więc, jak łatwo zauważyć działo się naprawdę wiele. Obok głównego celu kursu, gdzie słuchacze zgłębiali tajniki wiedzy na temat żywienia oraz suplementacji, mgr Katarzyna Matella i dr Radek Kożuszek przyrządzali przepyszne dietetyczne potrawy.

Poza tym prowadzone były treningi przez trenera Leszka Michalkiego i Małgorzatę Krawczyk - Muscle Fit System i na siłowni. Innowacyjny trening siłowy mocno zainspirował wiele osób. Powstały pytania dotyczących struktury ruchu poszczególnych ćwiczeń. Skuteczność ruchów zaowocowała bardzo dobrym treningiem na poziomie ciała i fascynacją w głowach ćwiczeniami niezależnymi. Uczestnicy mieli okazje obserwować jak wygląda ciężka praca zawodników szykujących formę na zawody. Wykłady prowadzone przez Katarzynę Matellę poruszały kwestie zarówno podstawowe jak i te wysoce specjalistyczne w odżywianiu, od białka, węgli i tłuszczy po bilans azotowy, żywienie zgodne z zegarem biologicznym. Dr Radosław Kożuszek dokonał bardzo ciekawej analizy różnych rodzajów mięs, przedstawił znaczenie witamin, czyli co gdzie i kiedy. Poza tym, z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru, przeprowadził uczestników przez zawiłości mitów żywieniowych. Trener Leszek Michalski przedstawił zależność żywienia od somatotypu człowieka.

Całe dwa dni były mocno intensywne na wielu płaszczyznach. Szkoleniowo, treningowo jak również degustacyjnie. Mamy nadzieję, że uczestnicy wyjechali pełni wiedzy, motywacji i zadowolenia z zajęć. Kolejny moduł planowany jest na 28 -29 marca. Zapraszam serdecznie wszystkich i dziękuję za mega pozytywny czas.

                                                                                                    Małgorzata Krawczyk

Nie masz uprawnień do dodawania komentarzy.

Copyright © 2019 Sylwetka.org. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.