Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /sylwetka/plugins/content/youtubeplugin/youtubeplugin.php on line 49

DSC 9229Spała, 16-17.11.2013

W miniony weekend odbył się drugi moduł cyklu szkoleniowego Muscle IQ. Mimo, że jest to już kolejna jego edycja, cieszy się ogromnym, rosnącym  zainteresowaniem. Tym razem do COS-u w Spale przybyła potężna, ponad 50 – osobowa grupa rządnych wiedzy fanatyków sportu i rozumnego trenowania.

W przeddzień szkolenia mniejsza grupa Sylweciarzy umówiła się na konsultacje w zaprzyjaźnionej siłowni APOLLO w Tomaszowie, należącej do Adama Sobótki. Oj siłownia drżała gdy Krzysiek Skryplonek motywował Adama do uczciwego treningu…. Oczy męskiej części siłowni zwrócone były na Aśkę Wodecką i Kaję Rybicką, które mimo swojej małej wagi „targały” takimi ciężarami, że zawstydzały mężczyzn. 

Drugi moduł, zgodnie z periodyzacją treningów, poświęcony był zagadnieniom budowania masy mięśniowej. Przypominaliśmy sobie szczegóły funkcjonalności mięśniowej, przenosząc te informacje na praktykę treningową. Rolę żywych modeli przyjęli Krzysiek Skryplonek i Sławek Wasiak. Trener Leszek Michalski wpajał wszystkim, że skuteczny trening musi być przemyślany i zawsze odniesiony do indywidualnej struktury mięśniowej. Paweł Drzewiecki przedstawiał kolejną odsłonę użytecznej biomechaniki treningowej. Ja miałam przyjemność wygłosić nowy wykład na temat kwasu mlekowego i wykorzystaniu jego monitoringu w treningu. Oczywiście nie samą teorią człowiek żyje. Sesje wykładowe przeplatały różne formy aktywności ruchowej: poranny rozruch  na świeżym powietrzu (w tym sesja 500 brzuszków…), treningi  w siłowni, muscle fit system, basen. Przygotowujący się startu zawodnicy prezentowali swoje sylwetki po treningu. Ponownie Trener Leszek musiał niektórym wylać kubeł zimnej wody na głowę ( a taki czasem przydaje się), a innych delikatnie pochwalić, motywując do dalszej pracy. Każdy, kto poznał trochę Trenera wie, że nie może liczyć na komplementy, ale zawsze na konstruktywną krytykę i słowa prawdy. Widok pięknych, muskularnych ciał wywołał okrzyki radości wśród  damskich grup ćwiczących również na hali. Co tu dużo mówić, ludzie z Sylwetki zawsze wyróżniają się na tle innych sekcji sportowych w COS Spała.

Życie Sylwetki w sobotę jak zawsze skończyło się późno…. I wcale nie było to tylko życie towarzyskie. Leszek Michalski układał program dowolny Sławkowi Wasiakowi, który za tydzień ma swój debiut sceniczny. Trzymamy kciuki i czekamy na relację z tego wydarzenia!

Uczestnicy szkolenia otrzymali limitowane bluzy Sylwetki. Miło było patrzeć jak wszyscy dumnie maszerowali z logiem Muscle IQ na plecach.

Jak zawsze żal było rozstawać się. Następne szkolenie dopiero w styczniu. Planowany wstępnie termin to 11 – 12.01.2014.

Pozdrawiam gorąco wszystkich, dziękuję za niezawodne przybycie na szkolenie, unikalną atmosferę i zastrzyk dobrej energii.

Na koniec cała Sylwetka chciała złożyć Arturowi Cicheckiemu życzenia urodzinowe. Artur obchodził je w niedzielę, ale jako Cichy nikomu nie pochwali się tym faktem, więc czynimy to terazJ - może po czasie, ale szczere.

K.Matella

DSC 8731

DSC 8746

DSC 8764

DSC 8775

DSC 8788

DSC 8793

DSC 8803

DSC 8813

DSC 8833

DSC 8876

DSC 8910

DSC 8925

DSC 9018

DSC 9106

DSC 9229

Nie masz uprawnień do dodawania komentarzy.

Copyright © 2019 Sylwetka.org. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.