Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /sylwetka/plugins/content/youtubeplugin/youtubeplugin.php on line 49

Liczyliśmy, że to szkolenie odbędzie się już w aurze wiosennej. Jednak pogoda zrobiła nam niezłego psikusa i zamiast pławić się w wiosennym słońcu tonęliśmy w śniegu. Sylweciarze jednak odnajdą się w każdych warunkach, stąd jak za każdym razem frekwencja dopisała.

Tym razem skupiliśmy się na zagadnieniach harmonii sylwetki. Wnikliwe analizowaliśmy różne anomalia w równowadze umięśnienia, zastanawialiśmy się jak na treningu je minimalizować, a szczególnie nie pogłębiać, gdyż najważniejsza zasada dobrego trenera to „nie szkodzić”. Mój wykład na ten temat wzbogaciła Margaretta Białas, prezentując rozmaite ćwiczenia rozciągające na mięśnie najczęściej ulegające przykurczom. Leszek Michalski fachowo wyłożył, jak powinny wyglądać poszczególne pozy obowiązkowe w kulturystyce. Wykład poparty został pokazem.

Nie brakowało śmiałków z sali, którzy bez krępacji uczyli się bezbłędnie napinać mięśnie pod dyktando pana Michalskiego. Brawo panowie!. Nauka to była szczególnie cenna gdyż już w tym tygodniu (23marca) odbędą się XI Debiuty w Ostrowi Mazowieckiej, z której również na bieżąco będziemy relacjonować dla Was emocjonujące pojedynki w sportach sylwetkowych.

Paweł Drzewiecki wygłosił kolejną prelekcję na temat biomechaniki, tym razem kończyn. Zagadnienia te są bardzo istotne dla instruktorów, gdyż wiedza w tej materii jest podstawą prawidłowego wykonywania ćwiczeń.

Ze sfery żywieniowo-suplementacyjnej zgłębialiśmy tajemnice diet ektogenicznych. Jedna z uczestniczek szkolenia - Magdalena Strózik od dawna stosuje takową, więc mamy nadzieję, że niedługo podzieli się swoimi wrażeniami z uczestnikami portalu Sylwetka.

Niedzielną sesję wykładową zakończyło wystąpienie dr Radka Kożuszka, który bardzo interesująco opowiadał o dostępnych zabiegach z pogranicza kosmetyki i plastyki ciała, które możemy wykorzystać przygotowując swoje ciało do pokazu, także na scenie w sportach sylwetkowych. Jak zawsze prelekcja okraszona była niemałą dawką humoru.

Sesje wykładowe przeplatały treningi, gównie Muscle Fit Systemu, prowadzone przez Specjalistów w tym rodzaju aktywności fizycznej: Margarettę Białas, Pawła Drzewieckiego, Jakuba Wierzbickiego, Szczepana Błaszczuka.

Dziękuję wszystkim za niezawodną obecność, aktywność na zajęciach.

Przed nami jeszcze jedno szkolenie z cyklu BLS. Odbędzie się ono w dniach 25-26 maja. Niestety będzie to już ostatnie…. Oczywiście planujemy pewne atrakcje, w formie współzawodnictwa (o tym niedługo na stronie). Jednak Ci, którzy chcą otrzymać legitymację muszą zaliczyć test końcowy. Jestem przekonana, że uda się to wszystkim!

Wszystkim, którzy nie zdążyli dostarczyć zdjęć do legitymacji przypominam o ich niezwłocznym przesłaniu na adres: SYLWETKA, ul. Podmurna 54/56; 87-100 Toruń. Osoby chcące uzyskać legitymację anglojęzyczną powinny przekazać 3 zdjęcia i uregulować dodatkową opłatę – 80 zł do końca marca (konto takie same jak do wpłat na BLS).

Nie masz uprawnień do dodawania komentarzy.

Copyright © 2019 Sylwetka.org. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.