Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /sylwetka/plugins/content/youtubeplugin/youtubeplugin.php on line 49

było intensywnie i …..smacznie….

W dniach  9 – 10 lutego na terenie COS Spała odbyło się pierwsze, z cyklu trzech, szkolenie o tematyce  „Żywienie i Suplementacja” . Jako że zagadnienie żywienia i suplementacji będziemy zgłębiać w czasie trzech szkoleń zaczęliśmy od  tematów podstawowych: trawienie, enzymy, opis składników odżywczych, gospodarka wodno – elektrolitowa ustroju, konstytucja człowieka. Mimo, że tematy wydawały się banalne wielu znalazło nowe interesujące wątki jak: skrobia oporna, analiza różnych typów budowy człowieka przedstawiana przez Leszka Michalskiego jako wyjściowy parametr w ustalaniu planu żywieniowego. Co niektórzy w czasie prelekcji zrzucili z siebie koszulki i prosili o fachową analizę swojej sylwetki.

Sesje wykładów przeplatane były treningami. Po sobotnim „praniu mózgów” Gabrysia wykończyła wszystkich, wydawało się lekkim, treningiem Muscle Fit System. Po intensywnym dniu wszyscy, a ściślej prawie wszyscy, bo niektórzy integrowali się w mniejszych grupach do późnych godzin, zapadli w błogi sen. Rano nie było mowy o obijaniu. Tuż po śniadaniu, aby umysły słuchaczy były otwarte na nowe widomości, specjaliści Muscle Fit System: Margaretta Białas, Paweł Drzewiecki i Jakub Wierzbicki poprowadzili trening w którym w celu zagrzania ludzi do walki wprowadzili element rywalizacji. Po tak aktywnym początku dnia wróciliśmy na salę wykładową, gdzie czekał już na nas dr Radosław Kożuszek. Z charakterystyczną dla siebie lekkością i wielkim poczuciem humoru opowiadał o suplementach na stawy, mitach żywieniowych. Swoją przemowę zakończył wystąpieniem kulinarnym, w czasie którego na oczach uczestników szkolenia przygotowywał sushi i smaczną, regionalną potrawę mięsno – ryżową, której wybaczcie ale nazwy nie pamiętamJ. W sobotę Kasia Matella uraczyła słuchaczy wiejskimi plackami i kurczakiem z masłem orzechowym, zaś Gabrysia makaronem z owocami i twarogiem.

Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali certyfikat i legitymację. Poza tym specjalnie na szkolenie przygotowaliśmy okolicznościowe polówki oraz pendrivy, na których nagrane były prezentowane wykłady i przepisy kulinarne.

Na kolejnym szkoleniu będziemy analizować żywność pod kątem różnych indeksów: glikemicznego, insulinowego, sytości. Na czynniki pierwsze rozłożymy zagadnienia kreatyny, argininy, beta alaniny. Podpowiemy jak trafnie dobierać przyprawy w kuchni, bezpiecznie gotować i smażyć. Planowany termin to 27–28 kwietnia. Ostatnie szkolenie powinno odbyć się na przełomie maja i czerwca. Wszyscy, którzy nie zdążyli na to szkolenie pocieszamy, że kolejna edycja rozpocznie się we wrześniu (jeżeli słuchacze wyrażą taką wolę szkolenie może odbyć się także w miesiącach wakacyjnych).

Gorąco pozdrawiamy wszystkich uczestników  szkolenia, w tym dominującą grupę komenderowaną przez Darka Szałkowskiego, elitę Lublin – Chełm Szczepana Błaszczuka i Kuby Wierzbickiego, stałych bywalców Sylwetkowych szkoleń: Pawła Drzewieckiego, Gabriela Koperkiewicza, Margarettę Białas, Adama Myśliwczyka, Michała Stasiaka, Bartosza Bielskiego, Przemka Nowaka, państwa Elwirę i Radka Wojciechowskich, Marcina Denisiuka, który na oczach BLS-owców przygotowuje się do Debiutu w Kulturystyce.

Dziękujemy wszystkim za niezawodną obecność i unikalny klimat szkolenia.

Zdjęcia do ściągnięcia: zipSylwetka-Zyw&Supl-20130209.ZIP

Komentarze   

+6 # Eva 2013-02-20 09:36
Spała to miejsce , do którego chce się wracac pewnie dlatego ,że klimat tworzą Ci wszyscy ludzie ,których tam poznałam - mimo tego że nie mogłam tam byc widzę że szkolenie z nową porcją wiedzy i ciekawego treningu było jak zwykle bardzo udane pozdrawiam :lol:

Nie masz uprawnień do dodawania komentarzy.

Copyright © 2019 Sylwetka.org. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.