HERKULES 2010 – KUNICE 05.06. 2010

LEM_3600 Po raz kolejny z przyjemnością pojechaliśmy na zawody do Kunic, gdzie jak zwykle podejmował nas z ogromną gościnnością Jacek Stacewicz.  Zmagania toczyły się w 3 kategoriach wagowych. W najlżejszej – do 80 kg, w której startowało sześciu zawodników, bezapelacyjnie wygrał Piotr Tajs z Goliata Głogów, wyróżniający się spośród pozostałych zawodników perfekcyjnym przygotowaniem jakościowym. Piotrek startuje w kulturystyce klasycznej i na te zawody wyszedł jakby z marszu, bo ma świadomość, że musi dobudować kilka kilogramów „mięcha”. Drugi był masywniejszy Tobiasz Wilk z TKKF Azory Kraków, zaś trzeci Karol Cieślak z SZPL – zawodnik o ładnych proporcjach, ale nieco „filigranowy” jak na kulturystykę

W 90- tce rywalizowało 3 dobrych zawodników. Kategorię tę jednogłośnie wygrał Jarosław Makowiecki z Efektu Toruń – zawodnik o perfekcyjnych proporcjach, który po przerwie wraca na scenę kulturystyczną. Czyżby Jarek miał nas zaskoczyć w sezonie jesiennym?

Drugie miejsce zajął Patrycjusz Wróblewski, również z toruńskiego Efektu, który od początku swojego sezonu startowego (Debiuty 2010) czyni stałą progresję w zakresie formy startowej. Trzeci był Wojciech Pieczaba z TKKF Tęcza Kielce, prezentujący sporą masę mięśniową, którą trzeba doszlifować jakościowo.

W kategorii najcięższej walczyło 4 zawodników. Z wytypowaniem zwycięzcy nie było problemu. Bezapelacyjnie w tej kategorii jak i open wygrał Andrzej Kołodziejczyk z Aplauzu Warszawa. Drugi był Robert Winogrodzki z Paco Lublin, który znacznie poprawił się od zawodów w Strzegomiu i za 2 tygodnie będzie reprezentować Polskę na ME w Doniecku. Miejsce trzecie zajął Bartosz Guran z Powerpitu, czwarty był Marek Zapotoczny z Efektu Toruń, który docelowo szykuje formę na ME.