Kulturystyka

may_1Przedstawiam kilka porad dla zawodników biorących pierwszy raz udział w zawodach, ale także dla zawodników doświadczonych, aby przypomnieć im podstawowe infromacje.

plakat_PEPA_2010W dniach 22-23 października 2010 w czeskiej Opavie już po raz 32 odbędzie się GRAND PRIX PEPA. Na scenie pojawi się zapewne wiele gwiazd europejskiej kulturystyki i fitness. W tegorocznej edycji rozegrane zostaną również konkurencje strongmenów, wyciskania na ławce, armwrestlingu oraz boksu tajskiego. Więcej informacji na http://www.sylwetka.org/forum/viewtopic.php?f=5&t=232.

_DSC4525Tomek Lech decyzję o starcie w zawodach kulturystycznych podjął całkiem niedawno, bo 6 miesięcy temu, będąc wówczas uczestnikiem kursu instruktorskiego w Szkole Instruktorów i Trenerów Pawła Filleborna. Biorąc po uwagę tak krótki okres przygotowań srebrny medal w kategorii powyżej 90 kg to ogromy sukces. Tomek po zaciętej walce przegrał z Mateuszem Burdzy, który był lepiej przygotowany pod względem jakościowym. Wszyscy czekali na pojedynek Tomka i Mateusza. Jest to znakomity przykład sportowej rywalizacji dwóch bardzo dobrych zawodników. Wielką zaletą sylwetki Tomka są piękne proporcje, a mocną stroną na pewno ogromne, poseparowane mięśnie nóg. Oczywiście Debiuty nie były docelowym startem Tomka. Kulminacja jego formy ma przypaść na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w kwietniu w Gołubiu-Dobrzyniu (16-18.04.2010). Wszyscy będziemy mu gorąco dopingować!

HERKULES 2010 – KUNICE 05.06. 2010

LEM_3600 Po raz kolejny z przyjemnością pojechaliśmy na zawody do Kunic, gdzie jak zwykle podejmował nas z ogromną gościnnością Jacek Stacewicz.  Zmagania toczyły się w 3 kategoriach wagowych. W najlżejszej – do 80 kg, w której startowało sześciu zawodników, bezapelacyjnie wygrał Piotr Tajs z Goliata Głogów, wyróżniający się spośród pozostałych zawodników perfekcyjnym przygotowaniem jakościowym. Piotrek startuje w kulturystyce klasycznej i na te zawody wyszedł jakby z marszu, bo ma świadomość, że musi dobudować kilka kilogramów „mięcha”. Drugi był masywniejszy Tobiasz Wilk z TKKF Azory Kraków, zaś trzeci Karol Cieślak z SZPL – zawodnik o ładnych proporcjach, ale nieco „filigranowy” jak na kulturystykę

W 90- tce rywalizowało 3 dobrych zawodników. Kategorię tę jednogłośnie wygrał Jarosław Makowiecki z Efektu Toruń – zawodnik o perfekcyjnych proporcjach, który po przerwie wraca na scenę kulturystyczną. Czyżby Jarek miał nas zaskoczyć w sezonie jesiennym?

2503786a_01Tegoroczne Mistrzostwa w Kulturystyce i Fitness odbędą się w gościnnym Gołubiu – Dobrzyniu w dniach 17-18 kwietnia. Zawody organizowane są przez firmę Fitness Authority z Gdańska, będącą własnością pana Tadeusza Zarębskiego, pod patronatem burmistrza Golubia-Dobrzynia - pana Romana Tasarza. O wyborze Golubia-Dobrzynia na Gospodarza MP 2010 zadecydowała niezwykle sprzyjająca dla sportów sylwetkowych atmosfera tego miasta. Człowiek, który od samego początku zaangażowany jest w projekt MP 2010 to Marek Dąbrowski, zaprzyjaźniony z naszym portalem, gospodarz wielu konsultacji dla zawodników.
Copyright © 2019 Sylwetka.org. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.