Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

image001

W ubiegły weekend odbył się 5 ostatni z modułów kursu Trenera Sylwetki w Paco Lublin.

Pierwszy dzień szkolenia rozpoczęliśmy powtórką materiału z poprzednich modułów, głównie skupiliśmy się na anatomii, funkcjach - czynnościach mięśni. Kolejnym etapem szkolenia był egzamin składający się z części praktycznej przeprowadzonej na siłowni oraz teoretycznej, na którą składał się test. Egzamin praktyczny i teoretyczny zdany! Z całą ekipą oraz wykładowcami udaliśmy się na huczne świętowanie.

 
Drugi dzień szkolenia rozpoczęliśmy od wykładów na temat diety ketogenicznej (tłuszczowej ), gdzie Małgorzata Krawczyk-Płaza przedstawiła nam zalety, korzyści oraz przeciw wskazania do stosowania diety tłuszczowej. Paweł Drzewiecki zaprezentował nam jak dzięki biomechanice można jeszcze lepiej zaprezentować swoje ciało podczas pozowania. Po wykładach przeszliśmy do bardzo fajnego i wyczerpującego treningu. Zostaliśmy podzieleni na 2 osobowe grupy, zadaniem grup było stworzyć gigant-serię na jedną partię mięśniową i przetrenować ją w 4 seriach. Dzięki takiemu modelowi treningu każda z grup przetrenowała 4 grupy mięśniowe na jednej sesji treningowej. Ćwiczenia były wykonywane w reżimie ekscentrycznym w tempie na 3 co zapewniało że nasze włókna mięśniowe były maksymalnie porozrywane. Wielu po treningu musiało długo dochodzić do siebie. Po treningu wraz z wykładowcami mieliśmy dyskusję na temat doznań i odczuć jakie nam towarzyszyły na treningu i celowości danej metody.

image002


 Wszystko co dobre kiedyś się kończy przyszedł czas wręczenia certyfikatów i pożegnania się. Chciałem podziękować wykładowcom za włożoną prace, a w szczególności Naszemu Trenerowi Leszkowi Michalskiemu za zaszczepianie w każdym z nas głodu wiedzy, przedstawianie swoich doświadczeń i wiedzy na temat anatomii, biomechaniki oraz postępowań treningowych.
Od siebie dodam, że mi osobiście ten kurs dał nowe spojrzenie na trening siłowy nie tylko w kulturystyce ale przede wszystkim w sporcie. Przy zastosowaniu anatomii, biomechaniki, wiedzy o przyczepach mięśni trenowanych oraz strategii treningowej mogę swobodnie pracować ze sportowcami z różnych dziedzin. Pozdrowienia dla wszystkich Sylwetkowiczów i do zobaczenia na kolejnych szkoleniach, bo nie może was zabraknąć.

image003

Nie masz uprawnień do dodawania komentarzy.

Copyright © 2019 Sylwetka.org. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.