Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /sylwetka/plugins/content/youtubeplugin/youtubeplugin.php on line 49

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

LEM 8957

 

W weekend na przełomie stycznia i lutego 2015 zakończyliśmy cykl szkoleniowy „Żywienie i Suplementacja", który odbywał się w zaprzyjaźnionym klubie Power Zone w Bydgoszczy należącym do naszego przyjaciela Marcina Zakurzewskiego.. Grono specjalistów żywienia i suplementacji powiększyło się o kolejne 25 osób.

DSC 2338Jak zawsze szkolenie działało na wszelkie zmysły słuchaczy. Dokładnie tak, pobudzane były wszelkie zmysły naszych szanownych kursantów. W czasie sesji wykładowych, gdzie mózgi zmuszane były do wytężonej pracy, nęciliśmy wszystkich na sali zapachami przygotowywanych dań: białkowych naleśników z słodkim farszem, dietetycznych krokietów z mięsem polanych ostrym sosem, bezcukrowego sernika twarogowego z owocami, sushi. Ogromną dyskusję wywołał temat gospodarki hormonalnej, czynników ją kształtujących. Mgr Katarzyna Matella dokładnie analizowała poszczególne aminokwasy, suplementy zawierające je w swoim składzie. Dr Radosław Kożuszek uświadamiał słuchaczy w zakresie różnych DSC 2375substancji antyodżywczych, wskazywał dobre i złe tłuszcze w diecie. Trener Leszek Michalski zdradzał tajniki opracowywania programów żywieniowych. Wskazywał, że napisanie diety zawsze musi być poprzedzone wnikliwą analizą struktury ciała, poziomu aktywności, wywiadem dotyczącym stanu zdrowia danej osoby. Zmęczone wykładami umysły słuchaczy miały szansę odsapnąć w czasie sesji treningowych, na których siódme poty z kursantów wyciskali trener Leszek Michalski i Paweł Drzewiecki. Jak zawsze muzykę na sali skutecznie zagłuszał Krzysiu Skryplonek, medalista Mistrzostw Europy, który nie odpuszcza w treningu ani na milimetr. Równie dużo zaangażowania wykazywał Jarosław Gdak. Jarek miał jednak podwójny stres na treningu. W ramach badań glikemii, co 15 minut, przez 3 godziny sprawdzał jak jego glikemia reagowała na bodźce treningowe i żywieniowe. Dziękuję Jarek za poświecenie, mam DSC 2489nadzieję, że choć w namiastce wynagrodziła je podwójna porcja naleśników. Podobne zadanie realizowała Aleksandra Piasecka, zawodniczka kadry w boksie. Materiał badawczy był analizowany potem na forum grupy. Myślę, że takie badania i wyciągane z nich wnioski to doskonała praktyka dla przyszłych żywieniowców. Stabilność glikemii to wg nas jeden z ważniejszych parametrów prozdrowotnej diety. Poza badaniami glikemii dr Radosław Kożuszek badał wpływ boosterów azotowych na jakość treningów.

 

Po treningu uczestnicy mieli szansę oceniać grupę zawodników, którzy przyjechali na konsultacje do Bydgoszczy: Marcina Wesołowskiego, Gabrysia Koperkiewicza, Przemka Kowalczyka, Krzysia Skryplonka, Joannę Wodecką.

DSC 2577

Po sobotnich zajęciach odwiedziliśmy Gabinet Porad Żywieniowych pani Izabeli Pieczek. Pani Iza zademonstrowała swój warsztat pracy, dokonała analizy składu ciała chętnych osób. Potem gremialnie ocenialiśmy słabe i mocne strony urządzeń mierniczych.

 

Miło zawsze na cyklicznych szkoleniach obserwować przemiany sylwetkowe słuchaczy, którzy przekazywaną wiedzę wcielają w życie. W porównaniu z pierwszym modułem, który odbywał się w wrześniu 2014, nie do poznania był Waldemar Bas, Mateusz Grzywacz. Myślę, że prędzej czy później panowie zdecydują się na start.

 

Zawsze szczególnie cieszą nas słuchacze, którzy muszą pokonać setki kilometrów aby uczestniczyć w LEM 8164szkoleniu. Po raz kolejny nie zawiedli Marcin Meler i Grzegorz Duch, którzy przyjechali na szkolenie z odległej Anglii. Dziękuję Panowie za niezawodną obecność, solidne uczestnictwo w zajęciach.
Dziękuję za udział w szkoleniu wszystkim słuchaczom: Robertowi Kolarzowi, którzy na przestrzeni ostatnich lat dokonał zdumiewającej metamorfozy swojej sylwetki, zrzucając ponad 40 kg, Kindze Dybowskiej, którą mamy nadzieję zobaczyć na scenie fitness, Kamilli Głowackiej, która zawsze miała dużo pytań, które nas naprowadzały na nowe kierunki działań, Pawłowi Mrozowskiemu, który postanowił się dokształcać mimo posiadania wieloletniego stażu zawodniczego, Damianowi Strysikowi, który jest tak głodny wiedzy, LEM 8172że obecnie bierze udział w trzech cyklach szkoleniowych jednocześnie, Dorocie Słojewskiej, która poza ogromem wiedzy dietetycznej poznała nowe trendy treningowe, Maciejowi Ratajczakowi, który na ostatnim module, będąc pod wrażeniem nowych bodźców treningowych w oba dni trenował mięśnie klatki piersiowej, Katarzynie Rok, która trenuje z coraz większym zaangażowaniem, odkrywając kobiecą muskulaturę, Adrianowi Bednarkowi, Łukaszowi Bliźnickiemu, Dominikowi Dybowskiemu, Piotrowi Wawrzyniakowi, który ze smakiem zjadał przygotowywane potrawy (nawet podwójne porcje:) ).

 

Wszystkich absolwentów szkolenia zapraszamy na 5-modułowy cykl Trenera Żywienia i Suplementacji, którego inauguracja nastąpi w maju 2015 roku w COS Spała.

 

LEM 8185LEM 8203LEM 8241

LEM 8280LEM 8310LEM 8344

LEM 8540LEM 8547LEM 8605

LEM 8928

 

Nie masz uprawnień do dodawania komentarzy.

Copyright © 2019 Sylwetka.org. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.