Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /sylwetka/plugins/content/youtubeplugin/youtubeplugin.php on line 49

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

LEM 7510 

24-25.01.2015, COS SPAŁA

W dniach 24-25 stycznia w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale odbył się już trzeci moduł cyklu Muscle IQ – Trenuj z rozumem. Już po raz trzeci prowadzimy tę, trwająca rok, inicjatywę edukacyjną, która od podszewki pokazuje w jaki sposób przygotować sylwetkę do pokazu. Zgłębiamy najmniejsze kruczki treningowe, zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej. Uważamy, że kluczem do transformacji sylwetki jest właściwe jej rozpoznanie pod kątem harmonii umięśnienia, a następne logiczne zaplanowanie działań treningowych. O skuteczności przemyślanych działań trenerskich przekonali się już Kami Walaszek i Konrad Dąbkowski, którym trener Leszek Michalski na poprzednim module, który odbywał się w listopadzie zeszłego roku, dokładnie zaplanował trening, czego świadkami była cała grupa. Panowie, po upływie 2 miesięcy, zaprezentowali swe sylwetki i na własne oczy przekonaliśmy się, że problemy w zakresie umięśnienia, z którymi dotychczas borykali się, zostały w dużym stopniu zniwelowane.

LEM 7513W niedzielę wszyscy uczestnicy szkolenia w pocie czoła układali treningi dla przydzielonego uczestnika szkolenia. Przekonali się, że napisanie treningu dostosowanego do indywidualnych możliwości nie jest prostym zadaniem. Programując ćwiczenia często musieli najpierw sami je wypróbować, skonsultować z osobą, dla której go układali pod kątem możliwych stanów chorobowych i dysfunkcji układu kostno-mięśniowego.

W sobotę zaplanowane były dwie sesje zajęć na siłowni, gdzie kursanci dosłownie szaleli próbując na sobie ćwiczenia kształtujące w łańcuchach kinematycznych zamkniętych, otwartych, niesymetrycznych, symetrycznych. Przekonali się, że liczba możliwych działań treningowych, określanych często jako ćwiczenia, jest wręcz nieskończona. Jedynym ograniczeniem może być deficyt wiedzy z zakresu anatomii i biomechaniki. Mamy nadzieję, że dajemy Wam mocne podwaliny tej wiedzy, jak i jej nieustanny „głód”, skłaniający do podejmowania samokształcenia.

LEM 7528Żeby wycisnąć siódme poty z naszych kursantów Marta Sowińska, wykładowca Sylwetki, specjalistka w zakresie innowacyjnych form Muscle Fit Systemu uraczyła wszystkich sesją MFS.

Mgr Katarzyna Matella opowiadała o możliwościach i ograniczeniach ludzkiego anabolizmu mięśniowego. Rozwiewane były popularne mity suplementacyjne, przekazywana była solidna wiedza z fizjologii ludzkiego organizmu, dzięki której możemy zaplanować skuteczną regenerację potreningową, a w dalszej konsekwencji rosnącą adaptację, która w sportach sylwetkowych przekłada się na pożądane zmiany sylwetki. Uczestnicy szkolenia zgłębiali także tematykę energetyki wysiłkowej. Uważamy, że znajomość tego zagadnienia w fachu trenera personalnego to podstawa. Jak można bowiem zaplanować skuteczne spalanie tkanki tłuszczowej jeżeli nie wiemy jakie warunki należy spełnić ażeby organizm podjął się tego zadania? Jak doprowadzić do nadkompensacji fosfokreatyny nie wiedząc jakie zakresy intensywności wysiłkowej będą do tego doprowadzać?

LEM 7545Mamy nadzieję, że absolwenci naszych kursów trenerów personalnych, zarówno Muscle IQ jak i Body Logistic System, staną się wrażliwymi ludźmi, którzy będą potrafili wykorzystać swoją wiedzę anatomiczną, fizjologiczną i doświadczenie w kreowaniu indywidualnych torów pracy z klientami. Myślę, że nasi instruktorzy nie padną ofiarami obecnego systemu, gdzie liczy się ilość sprzedanych treningów, niekoniecznie indywidualnych, a nie ich efektywność. O skuteczności rozumnego planowania postępowania treningowego świadczą zmiany kursantów w czasie szkolenia, zawodników, którzy przyjeżdżają czasem pół Polski aby spotkać się ze swoim trenerem Leszkiem Michalskim. Tym razem nasze szkolenie w sobotę uświetnił Wojtek Pieczaba, finalista Mistrzostw Europy, medalista Mistrzostw Polski, także absolwent szkoleń Sylwetki. Wojtek zeprezentował ogromny progres sylwetkowy i będziemy mu gorąco dopingować. W niedzielę ocenialiśmy sylwetki Gabrysia Koperkiewicza i Przemka Kowalczyka. Wszyscy dostrzegli, że Przemek – tegoroczny debiutant, prowadzony przez Gabriela, po drobnych zmianach diety zaordynowanych przez Sylwetkę, niewiarygodnie zmienił się.

Pozdrawiam wszystkich uczestników szkolenia. Dziękuję za niezawodną obecność, niesamowitą ciekawość, która jest dla nas motorem do dalszej pracy.

Kolejny moduł już w pierwszy dzień wiosny – 21 marca 2015. Do zobaczenia.

LEM 7546LEM 7548

LEM 7600LEM 7615

LEM 7653LEM 7662

 

Nie masz uprawnień do dodawania komentarzy.

Copyright © 2019 Sylwetka.org. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.